Blog Yazarak Para Kazanmak İsteyenler

Blog yazarak Nakit kazanmak olası mü? Evet, ama Yepyeni açılan her 100 blogdan yalnızca üç tanesi emeline ulaşıyor. Biliyorum, %3 çok düşük bir Nispet ama aşırı rekabet Mevcut. Ayrı olarak, herkes başarılı olursa istihsal yapacak insan mı kalır. Herkes daireden çalışır.

Açıkçası blogdan Nakit kazanmak herkesin diline doladığı kadar basit değildir. şayet blog yazarak Nakit kazanmak istiyorsanız Çehre binlerce rakip arasından sıyrılmanız gerek. Burada rakipler dişli, Nakit kazanmak için en iyilerin arasına sızmanız Koşul. sebep? Çünkü Google yalnızca en iyilere kucak açıyor.

mübalağalı söylemlere, süslü yalanlara inanmayın. şayet zora gelmeyen, çabuk sıkılan bir yapınız varsa lütfen bu işe bulaşmayın.

Bugün blog açtım, yarın gelsin paralar mantığı burada işlemez. Bugün açtığınız blog, en iyi olasılık 9 ay sonra Nakit getirmeye başlar. şayet seçtiğiniz sektör randımanlı ise bir de işler yolunda giderse, üzerine koyduğunuz sürece bir henüz sırtınız yere gelmez.

Blog Yazarak Para Kazanma Yolları:

Blog konusu ve kazanç modeli birbiriyle uyumlu olmak zorunda. Önce elimizdeki blogdan para kazanma yollarını inceleyelim. Hangi konuda yazmak istediğinize buna göre karar verirsiniz. Blog yazarak para kazanma yolları:

Satış ortaklığı yaparak blogdan para kazanmak

Biricik bir konuyu hedef Meydan ve bireysel girişim için en Müsait olan blogdan Nakit kazanma yoludur. Biricik elden çıkacak çalışma dahi süper sonuçlar verebilir. ama bu yöntemi kullanmak için iyi bir ön hazırlık yapmak gerekiyor.

İlk olarak talep gören, Nakit kazanma fırsatı veren, ancak rekabetin düşük olduğu bir sektör bulmak ve blog içeriğini buna göre hazırlamak gerekiyor. Biz marketing tabiri ile buna niş pazar belirlemek diyoruz.

Burada erek talep gören sektöre odaklanmak, pazarı olabildiğince daraltmak ve böylece rekabeti minimum düzeye indirmektir. zati niş pazar, belli bir talep nedeniyle ortaya çıkan, pazar içinde mini pazar olarak özetlenebilir.

Niş pazar bulduktan sonra doğru taktik ile bu pazar için blog açmanız gerek. Konu belli, rekabet düşük, talep Mevcut, satış ortaklığı yapacak Onlarca Mahsul Mevcut, işte sana blogdan Nakit kazanma fırsatı.

Burada en büyük avantaj, pazara ilk girecekler arasında olmaktır. Rakip yoksa, rekabet yoktur. gerçekte blog yazarlığı ve satış ortaklığı beraber kullanıldığında, internetten Nakit kazanmak için en kuvvetli silaha sahip olursunuz.

Ayrı olarak bu uygulamada Çehre binlerce insana erişmek gibi bir kaygınız yoktur. Potansiyel müşteriye direk ulaşmanızı sağlayacak niş bloglar, günlük 2000 tekil ziyaretçi alsa dahi asgari ücretten iki-üç henüz Çok Nakit kazandırır.

Adsense ile blogdan para kazanmak

İnternet reklam sektöründe blog sahipleri yayıncı olarak bilinir. Bu gruba hizmet eden dünyanın en gelişmiş reklam servisi ise kuşkusuz Google Adsense. Bu reklam servisi ile çalışmaya karar veren blog sahipleri, tıklama başına Nakit kazanır.

fazla kuvvetli blog siteleri bu sayede kazanç sağlıyor, ama kolay bir proje Müspet Netice vermez. şayet blog yazarak Nakit kazanmak için Adsense seçilmiş ise bir hayli kategori üzerine binlerce makale yazmak gerekiyor.

Adsense, sizin blog içeriğinizi çözümleme ederek tam ahenkli reklam yayını yaptığından Ötürü tıklanma oranları nihayet aşama iyidir. ama reklam yayını yaptığınız blog, çok Varlıklı içeriğe sahip olmalı ve ziyaretçi sayınız hatırı sayılır olmalıdır.

Her tıklanan reklam başına bir miktar kazanç getiren bu sistemde, genelde ekip çalışması gerekir. Çünkü Biricik başına Daimi gündemi takip edip her gün Yüzlerce özgün içerik üretmek kolay değildir.

şahsi fikrim, bunca çabaya Karşın kazancın biraz az olduğu istikametinde. 100 binlerce ziyaretçisi olan blog üzerinden reklam yayınlamak makul olabilir, ama bu kadar popüler olmak için harcanan emek, sermaye ve vakit dikkate alındığında, kazanç beklentileri karşılamıyor.

Reklam alarak blogdan para kazanmak

Ziyaretçi sayısı yüksek olan ve Bilhassa belli bir sektöre yönelik içerik üreten blog siteleri, sektöre yönelik istihsal yapan firmaların Alaka odağı olmaya adaydır. Bu tür projeler özdeş vakitte burada saydığımız üç kazanç modelini beraber uygulamaya elverişlidir.

Örnek: Otomobil tutkunuz sebebiyle sektöre Yargıç olduğunuzu ve Yepyeni otomobil modellerini her açıdan inceleyen bir blog açtığınızı düş, imaj edelim. şayet çok ağırbaşlı gayret gösterirseniz zamanla bu blog popüler olabilir. Ve bu popülarite sektörden reklam önerileri almanıza sebep olur.

Ayrı olarak, bu reklam önerileri yanında Adsense reklamları yayımlayabilir ve sektöre yönelik satış ortaklığı tekliflerini de değerlendirebilirsiniz.

Biricik bir sektör üzerine oynamak her vakit çok henüz iyidir, ancak burada odak noktamız düşük rekabet, yüksek kazanç olmalı. kimi konular blog yazarak Nakit kazanmak için Ülkü gözükebilir, ama sizden Evvel oraya binlerce girişimci yuvalanmış olabilir. Bu nedenle Evvel rakip analizi yapmak Koşul.

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

1. Konu Belirlemek

Konu seçerken yukarıda maddeler halinde saydığımız kazanç modelleri dikkate alınarak proje oluşturulur. şayet Biricik başınıza blog yazarak Nakit kazanma hedefiniz varsa, en iyi intihap satış ortaklığı olacaktır. Çünkü umumi bir blog ile editör desteği almadan başa çıkmak çok zor.

Halbuki, Biricik bir sektör üzerine oynamak henüz kısa müddette Netice verir. Bunu iri bir süpermarket açmak adına, yalnızca manav açmak gibi düşünün. gerçekte her ne kadar Ufak projeler gibi gözükseler dahi, hedef kitleyi tam isabet Meydan niş bloglar, aylık 25  bin TL gibi büyük kazanç getirebiliyor.

İlk olarak blog üzerinde hangi konuya odaklanmanız gerektiğine karar vermeniz gerek. Bunu ağırbaşlı bir araştırma yaparak kendiniz bulmak zorundasınız. Çünkü kimse yakaladığı fırsatı paraya çevirmek adına sana peşkeş çekmez.

Satış ortaklığı odaklı bir girişimde katiyen umumi, başka bir deyişle her konuyu içeren bir blog yazmıyoruz. O tarz bir blog, 10 binlerce ziyaretçi dahi çekse, potansiyel müşteriye erişme şansı vermedikten sonra sana kazanç getirmez.

Bizim amacımız direk ne aradığını bilen potansiyel müşteriyi çekmek ve onlara istediklerini vermek. Forumlarda, günlük 10 bin tekil ziyaretçim Mevcut, ama satış ortaklığından Nakit kazanamıyorum diye sitem eden bir hayli insan Mevcut.

ama bir bakıyorsunuz, 15 kategori altında, 550 Adet makale yazılmış. Üstelik hiç biri alıcı odaklı konular değil. çünkü online satış ortaklığı yaparken Evvel alıcı gibi düşünmeniz gerekiyor. İnsanlara aradıklarını vermediğiniz sürece satış ortaklığı yaparak blogdan Nakit kazanmak olası değil.

Ayrı olarak konu seçimini her vakit Kabiliyet setleriniz çevresinde yapmaya çalışın. Çünkü hiç bir fikriniz olmadığı halde finans gibi çetrefilli bir konuda sırf kazançlı diye blog açmak anlamsızdır.

Finans ile alakadar eğitimli olmadığınız halde bu konuda makale yazmak sizce de absürt olmaz mı? zati bilmediğiniz bir şeyi nasıl ziyaretçiye aktaracaksınız ki.

Tabii ki araştırma yaparak bir şeyler yazılabilir ama ziyaretçiyi tatmin faktörüz çok zor. Çünkü finans gibi ağır konular bu alanda eğitim almayan birini aşar.

Uzmanı olmadığınız halde yalnızca araştırma yaparak içerik yazılacak konular elbette Mevcut. Bunlar hedef olarak seçilebilir ama finans gibi zor işlere, sıhhat gibi duygulu konulara Veyahut teknik bilgi isteyen işlere bulaşmayın.

2. Blog Açmak

Blog konusu bulduktan sonra yazacak yer bulmak zor değildir. Blogger gibi ücretsiz servislerde kuruş masraf yapmadan Derhal yazmaya başlayabilirsiniz. Deneme emelli projeler için Blogger işinizi görecektir, ama harbiden blogdan Nakit kazanmak istiyorsanız tavsiye etmiyorum.

şayet niyetiniz profesyonel blog yazarlığı yapmak ise en iyisi biraz masraf yaparak WordPress tabanlı bir blog sitesi kurmaktır. WordPress, dilediğiniz domain ile hosting üzerine blog temalı siteler kurmanızı sağlıyor.

internet sayfa üzerinde yayın yapan blog tabanlı internet sayfa siteleri (neredeyse hepsi), WordPress ile kurulmuştur. Aleni kaynak kodlu olmasından Ötürü binlerce insan tarafından tema ve Muhtelif uygulamalar geliştirilen ve bunların büyük bir bölümü ücretsiz olan WordPress, seo açısında en iyi seçenektir.

WordPress ile blog kurmak için domain ve hosting  satın almanız gerekiyor. Bunların sana Yekün yıllık maliyeti 400 TL kadar olacaktır. Bundan çok henüz ucuzu Mevcut, ancak nitelikli ve kullanıcı arkadaşı bir hosting gerekiyor.

Domain ismini seçerken de dikkat faktörüz şart olan birkaç nokta Mevcut. Kısa, telaffuzu basit, akılda kalacak, konu ile direk ilişkili olan, hem de mümkünse içinde yükselmek istediğiniz açkı sözcük geçen bir domain alın.

3. İçerik Üretmek

Blogdan Nakit kazanmanın sırrı, nitelikli içerik olarak özetlenebilir. Tam arama motorlarının istediği gibi taze ve özgün yazılar yazmanız gerekiyor. Sayı ile alakadar Çok sıkıntı yapmanıza lazım yok. Haftada 3-5 makale yayınlamak uygundur.

İlk üç ayı atlattıktan sonra bunu haftada bir veya 15 günde bir yapmanız kifayet olacaktır. hem de içerikler yeterince yorum alıyor ise 3 ayda bir yazmanız dahi kifayet oluyor.

şayet nitelikli makale yazmayı itiyat haline getirirseniz, bunlara zamanla bol miktarda yorum alma şansınız da olur. açıklar, içeriği henüz Varlıklı, özgün ve aktüel yaptığı için değerlidir. Bol yorum Meydan içerikler, arama motorları tarafından Derhal ayrım edilir.

Böylece yorumların desteği ile otomatik olarak arama motorlarında zirveyi zorlamaya başlarsınız. Neticede değersiz içeriğe yorum gelmediğini Google anlayacak yeteneğe sahip. Bu nedenle içerik kalitesi kadar gelen açıklar da değerlidir.

Blogdan Nakit kazanma projenizi hayata geçirirken, kuşkusuz sizi en Çok yoracak olan şey özgün içerik yazmak olacak. Bu bazen harbiden o kadar sıkıcı bir çözüm, durum alıyor ki, sırf çünkü bir hayli proje yarıda bırakılıyor. Blog siteleri, özgün içerik ile ön tasarıya çıkan Hususi projelerdir. Her blog yazarı bizzat tarzında yazar.

Önemli olan okuyucuya istediği bilgiyi bizzat tarzınız ile en iyi şekilde aktarmaya çalışmaktır. Sırf içerik olsun diye yazılacak her makale sana bir katkı sağlamaz. İnsanlar aradıkları açkı kelimeler için Müsait içeriği buldukları vakit tatmin olurlar. bütün bunlar arama motorları tarafından takip ediliyor. Ziyaretçiyi kandırmaya yönelik yapılan her girişim, blogdan Nakit kazanma projenize ziyan verir.

4. Tanıtım Çalışmaları

İlk üç ay boyunca sadece özgün içerik ile beslenen blog siteleri, bu aşamadan sonra arama motorları için uyumlu hale getirilir.  Tüm bu çalışmaya bir bütün olarak SEO adı veriliyor.

Daha iyi kullanıcı deneyimi için içerik ve tasarım olarak iyileştirme yaptıktan sonra, özellikle sosyal medya tanıtım için idealdir. Forum siteleri başta olmak üzere çeşitli mecralarda satılan backlink paketleri asla bir fayda sağlamaz.

Blog yazarak para kazanmak için SEO kavramını çok iyi bilmeniz lazım. Aslında kilit nokta bu kavram üzerine kurulu. Eğer blog, SEO uyumlu değilse arama motorları sizi yok sayacaktır. Bu durumda dünyanın en güzel blog tasarımı size ait olsa bile, aslında sahip olduğunuz hiçtir.

Önce blog, içerik olarak biraz zenginleşmeli ve daha sonra başta sosyal medya olmak üzere tüm mecralarda tanıtım yapmanız gerekir. Facebook, Twitter, Youtube, İnstagram, forumlar, ilan siteleri, diğer bloglar ve daha pek çok alanda blog sitenizi tanıtarak, hızla arama sonuçlarında yükselmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Madem ki blogdan para kazanmak istiyorsunuz doğal olarak ilk aşamada biraz sıkı çalışmak lazım. Altı ay gibi bir süre sonra belirli bir miktar kazanç gelmeye başlar ve bu sizi fazlasıyla motive edecektir. Siz elinizden geleni yaptığınız sürece blog zamanla daha fazla ziyaretçi almaya başlar.

Dikkat Etmeniz Gereken Konular

1. Kopya içerik ile beslenen blog siteleri Doruk yarışında her vakit dipte kalmaya mahkumdur. netlikle özgün olmak Koşul. Sizin yazmak istediğiniz konuyu önceden Onlarca şahıs kaleme almış olabilir. Hiç Mesele değil.

Önemli olan ziyaretçiye en iyisini vermek değil mi? Derin bir araştırma yaparak bütün rakipleri bertaraf edecek kalitede içerik yazmak olası. Rakiplerden içerik Aşırmak adına, çok henüz iyisini yazarak zirveye oynayın.

2. Yazdığınız her bir makale kullanıcı odaklı olmalıdır. şayet gelen ziyaretçi blog içerisinde yeterince kalmıyorsa, bu iyi bir kullanıcı tecrübeyi sunmadığınız içindir. Bu vaziyette yazdıklarınız nitelik açısından kifayetsiz kalıyor olabilir.

Akıcı, anlaşılır ve makul bir şekilde içerik üretmek kullanıcı tecrübesini zirveye çıkarmak için en iyi yöntemdir. Blogdan Nakit kazanmak için mutlaka sayfalar dolusu makale yazmak zorunda değilsiniz, erek ziyaretçiyi hoşnut etmek olmalı.

3. İçerik, blog konusu veya kategori ile ahenkli olmalıdır. özdeş vakitte içerik ile antet arasında Ahenk olmayan yazılar başınıza bela olabilir. Şu anda ziyaret ettiğiniz blog, içerik olarak internetten kazanç üzerine yayın yapıyor. Bunu hücre alarak makale yazmaya çalışıyorum. Yapmanız şart olan bundan ibaret.

4. Blog konusu Daimi içerik üretmeye elverişli ise bol miktarda özgün makale yayınlamak sana henüz Çok ziyaretçi getirir. ama, özdeş şeyleri ayrımlı başlıklar altında yazmak blogdan Nakit kazanma projenizi batırır.

5. Potansiyel müşteriyi hedef almak çok Mühim. şayet amacınız blog üzerinden satış ortaklığı yapmak ise, en kısa yoldan hedef kitleye ulaşmanız Koşul. Bunu şöyle izah etmek istiyorum; kadın pabuç modası üzerine bir blog yazdığınızı düşünün. şayet nitelikli ürünleri olan bir pabuç markasına satış ortağı olursanız, bu blog sana net Nakit kazandırır.

Özellikle şu indirim odaklı online alışveriş siteleri epey cazip yarkurul fırsatları sunuyor. Verdikleri yarkurul %10 ile %15 arasında değişiyor ve çok nitelikli markaları indirimli sattıkları için talep çok Çok oluyor.

Sizin kadınlara hitap eden pabuç modası temalı blog siteniz, günde 2000 ziyaretçi alırsa sana vasat olarak aylık 3000 TL Nakit kazandırır. Çünkü burada direk pabuç almaya özenci olan kadınlara erişmiş oluyorsunuz. Bu insanlar böyle bir talep içerisinde olmasalar, zati ‘’bayan ayakkabıları’’ gibi bir arama yaparak sizin blog sitenizi ziyaret etmezler.

Burada direk hedefe ulaştığınız için sizin blog sitenizi ziyaret eden her 100 kişiden biri ürünlerden birini mutlaka satın alacaktır. Bu istatistiksel bir değerdir ve ortaklık yaptığınız ürünün kalitesine ve fiyatına göre ayrım olabilir.

Peki, burada masrafınız ne olacak? Sıfır. Çünkü ürünleri hedef kitleye tanıtmak için reklam vermek adına, sana Google tarafından gönderilen natürel ziyaretçileri kullanıyorsunuz.

Şahsen blogdan Nakit kazanmak isteyenlere şahsi tavsiyem, reklam yayınlamaya çalışmak adına online satış ortaklığı yapmalarıdır. Elinizde blogdan Nakit kazanmak için böyle kuvvetli bir tabanca varken ve parasız satış ortağı olacak binlerce Mahsul varken, serüven peşinde koşmaya hiç lazım yok.

Blog ile internet sayfa sitesi arasında ne ayrım vardır?

ng>

Blog yazarlığını bu denli Hususi yapan en büyük aktif, Google ve başka arama motorları tarafından klasik internet sayfa sitelerine oranla henüz Çok kıymet görmeleridir. Bu değeri Adalet etmelerinin sebebi ise, Daimi taze profil ile beslenmeleri ve en ehemmiyetlisi özgün olmalarıdır.

Klasik internet sayfa siteleri umumi olarak kurulduktan sonra çok Ender olarak güncellenir. Bunların amacı; şirket profilini, etkinlik alanlarını ve resmi iletişim kanallarını insanlara ulaştırmaktır. Blog siteleri, umumi olarak aktüel ve özgün yayın anlayışı ile Devinim ettikleri için arama motorları tarafından henüz çok ziyaretçi alırlar.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir