Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Özellikle emeklilerin emekli maaşlarını istedikleri bankadan alabilecekleri istikametinde karar ve kanuni düzenleme çıktıktan sonra özellikle Hususi bankaların emeklilere yönelik maaş kampanyalarında patlama yaşandı. Türkiye’de şu Lahza itibari ile 12 milyondan Çok emekli Mevcut ve bu kişilerin emekli maaşlarının her ay ve Sene bazında yarattığı tutumsal büyüklük düşünüldüğünde bankaların bu ekonomiden Hisse almaması kendileri açısından büyük bir yanılgı olacaktır. İşte bu sebeple oldukça Çok banka emeklilerin maaşlarını veya henüz doğrusu maaş ödemelerini bizzat bünyelerine taşıması için oldukça Çok alım satım dönemi yapmaya başladı. Emekliye faizsiz kredi müjdesi 2018 gibi isimlerle ortaya çıkan bu kampanyalar tabi emekli olan insanların da alakasını çekiyor ve bazı vakit sırf bu kampanyalar nedeniyle maaşlarını Diğer bankalara taşımalarına Neden olabiliyor.

Her ne kadar çok büyük miktarlarda olmasa da bu tip emekliye faizsiz kredi 2018 gibi kampanyaların Çoğunlukla 1000-2000 TL gibi düşük limitlerle yapıldığını görüyoruz. Bunun asıl nedeni ise emeklilerin maaşlarını bir bankadan Diğer bir bankaya taşımaları için bir Hudut olmaması. başka bir deyişle emekliler maaşlarını istedikleri vakit istedikleri bankaya taşıyabiliyorlar.

Bu sebeple de bankalar ancak belli limitlerde faizsiz kredi olanağı sunabiliyor. Keza bankalar bu faizsiz kredileri sunarken özdeş vakitte kredi imkanından yararlanan emeklilere bankadan maaş ödemelerini bir veya iki Sene almamaları gibi şartlar da koşuyor. Çünkü her ne kadar bankanın emekli maaş ödemesini bizzat bünyesine almasından doğan bir karı Laf konusu olsa da özdeş vakitte emekliye sunduğu faizsiz kredi imkanından Ötürü da bir maliyeti Mevcut ve bu maliyeti en azından belli bir müddet içinde emekli maaşı ödemesi dolayısıyla elde ettiği kar ile karşılaması gerekiyor.

Emekliler Nasıl Faizsiz Kredi Alır?

Emekliler için oldukça Çok bankanın esasen Müsait şartlarda kredi veya faizsiz kredi kampanyası var. Bunun için en başta istenen ise tabi ki emekli maaşının Laf konusu bankaya taşınması. Emekli şahıs öncelikle bir arzuhal ile emekli maaşını kredi kullanmak istediği bankaya taşıyor. Bundan sonra ise bankanın vaat ettiği faizsiz krediden yararlanabiliyor. Gene bankaca belirtilen müddet süresince maaşını başka bankaya taşımadığı sürece bu krediyi faizsiz olarak ödeyebiliyor. Burada bahsettiğimiz gibi Çoğunlukla bu kredi tutarları gerçekte 1000 TL veya 1200 TL gibi sembolik ancak emeklilerin belki de o anlık para ihtiyaçlarını karşılayacak tutarlar. Bankalar bu şekilde Mesela aylık 100 TL ödeme ile 1200 TL faizsiz kredi gibi kampanyalara ile emekliler için cezbedici kampanyalar yapıyorlar.

Emekliler Banka Tercihlerinden Neye Dikkat Etmeli?

Emekliler maaşlarını bu şekilde başka bankalara taşırken Bilhassa bankalarca sunulan kampanyalar ve kredi imkanları yanında bu kredilere karşı koşulan şartlara da dikkat etmelidir. Burada Mesela Derhal hemen Tüm bankalar belli bir müddet süresince emekli maaşının başka bankaya taşınmaması şartını ortaya koyarken kimi bankalar ceza faizi vb uygulamalara gidebiliyor. başka yandan emeklilerin var bankalarında emekli maaşlarının olması nedeniyle sağladıkları avantajları Yepyeni bir bankaya geçtiklerinde elde edecekleri avantajlar ile karşılaştırmalıdırlar. Zira bazen bankalar emekli maaşının taşınması yanında Aniden Çok otomatik ödeme talimatıverilmesi veya bankasının kredi kartının da kullanılması gibi artlar da koşabiliyor. Dolayısıyla emekli şahıs bu şartlardan birini veya birkaçını yârine getirmediği vaziyette kullandığı faizsiz kredi, bir anda faizli kredi haline de gelebiliyor.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emeklilik kredisi veren bankalar 2018 bakımından Hemen hemen Tüm Hususi ve halk bankalarını kapsamakta. Bu bankaların büyük çoğunluğu emekli maaşının Laf konusu bankaya taşınması karşılığı olarak belli miktarda sıfır faizli kredi vermekte. Ancak dediğimiz gibi bu sıfır faizli kredi Laf konusu olduğunda çok da büyük tutarları akla getirm

emek gerek. Bunlar içinde emekliye faizsiz kredi VakıfBank tarafından uzun müddettir sağlanıyor. nihayet dönemde bu kervana aşağıdaki bankalar da katılmış vaziyette.

  • QNB Finansbank
  • İş Bankası
  • Denizbank
  • Halkbank
  • Garanti Bankası
  • TEB

gibi bankaların güncellemiş olduğu bilgilere göre belirli dönemlerde kampanyalar yaparak emekliye faizsiz kredi imkanı sunduklarını söyleyebiliriz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir