Girişimciler Neden Her Gün Aynı Şeyi Giyerler

Dünyada bıraktıkları iz, yaratıcı dehaları ve fanları dışında Steve Jobs, Mark Zuckerberg ve Albert Einstein’ın ortak noktası nedir? Her gün benzer kıyafetleri giyiyorlar ve her birinin imza stili yer alıyor.

Her gün özdeş şeyi giyen başarılı dehalara gelin beraber göz atalım:

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg:

Ünlü milyarder genelde bir t-shirt, kapüşonlu sweatshirt ve kot pantolon giymeyi seçenek ediyor. Kasım 2014’te Facebook’ta diri gerçekleşen röportajında Zuckerberg şunları söyledi: “Her gün bir milyardan Çok insana hizmet edebileceğim bahtlı bir pozisyondayım. çünkü absürt ve Lüzumsuz şeylere enerjimi harcadığımda işimi yapmıyormuşum gibi hissediyorum.”

Apple Kurucu Ortağı Steve Jobs:

“Morita Jobs’a savaştan sonra kimsenin giyecek kıyafetinin olmadığını ve Sony gibi şirketlerin çalışanlara her gün giymeleri için giyim sağlamak zorunda kaldığını anlatmış. Yıllar içerisinde üniformalar bizzat özgün tarzlarına kavuşmuş ve Bilhassa Sony gibi şirketlerde çalışanları şirkete bağlamanın bir yolu haline gelmiş. Steve Jobs bunun üstüne bizzat şirketi içinde böyle bir bağlılık sağlamaya karar vermiş.”

“Tarz üniformalar yaratmak isteyen Sony, Meşhur tasarımcı İssey Miyake ile bir araya geliyor. Miyake kollarını çıkarınca yelek haline de gelebilen naylon bir ceket tasarlıyor. Bunun üstüne Jobs Miyake’yi arayarak Apple için de bir yelek tasarlamasını istiyor. Ancak örnekleri çalışanlara sunduğunda yuhalamalarla karşılaşıyor. Kimse bu fikri beğenmemiş.”

“Ama esna içerisinde Jobs Miyake ile Dost oluyor ve ona düzenli ziyaretler gerçekleştiriyor. Ayrı olarak, hem günlük hayatına uygunluğu hatta imza bir Manzara yaratması açısından bizzat üniformasına sahip olma fikri de hoşuna gidiyor. Böylece Miyake’den Kara balıkçı yaka üstler yapmasını istiyor. Miyake Jobs için Onlarca balıkçı yaka üst yapıyor. Jobs bana bu hikayeyi anlattığında çok şaşırmıştım. çünkü o da dolabını açıp bana kıyafetlerini gösterdi. ‘Her gün bunları giyiyorum’ diye konuştu, ‘Hayatımın sonuna kadar bana yetecek kıyafetim Mevcut.’ ”

Fizikçi Albert Einstein

Söylenene göre dahi fizikçinin hep özdeş takımla dolu bir dolabı varmış. Her gün özdeş takımı giyiyormuş. Ancak akademisyenler Einstein’ın giyim seçiminin ikinci eşinin işi olduğunu söylüyor. Eşinin vefatından sonra çoğunlukla pamuklu t-shirt ve sandalet giyerken görülüyor.

Hiç aynısını siz de yapmayı düşündünüz mü? İşte sizlere her gün aynı şeyi giymenin faydaları:

Basittir

kolay olan dahicedir. kompleks olan ise dikkat dağıtır. Siz de büyük ihtimalle çoğu şahıs gibi dolabınızdaki kıyafetlerin yalnızca yüzde seksinini harbiden giyiyorsunuz. Her gün ayrımlı bir giyim seçmek için harcadığınız vakitle kendinizi kısıtlamak adına, imza Manzara yaratıp her gün onu giyin. İmza stiliniz yalnızca sizin olacaktırve istediğiniz kadar sıkıcı Veyahut özgün olabilir. Kot pantolon ve balıkçı yaka mı? Gri takım mı mavi takım mı? Büyük ihtimalle giymeyi sevdiğiniz kombinleriniz zati vardır, o yüzden çok da düşünmenize lazım yok.

bizzat stilinizi oluşturun, alışverişe çıktığınızda sevdiğiniz şeyleri alın ve dolabınızı da buna göre düzenleyin. sana yakışmayan şeyleri başkalarına verin ve hayalinizdeki düzenli dolaba kavuşun.

Öngörülebilirdir

Her şeyden Evvel, bizzat imza stilinizi yaratarak her gün minimum gayret harcayarak Amade olabilirsiniz. Buna İlave olarak, dünyadaki bütün delilikleri düşününce, en azından her gün giyeceğiniz şeyin öngörülebilir olması hayatınıza belli bir istikrar getirecektir. Sırf bu yüzden bile denemeye değer.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir