Girişimlerinizde Başarılı Olmak için 10 Taktik

Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin 10 strateji

 Kendi işinizi kurmak istiyor, nasıl başarılı bir girişimci olurum diye merak mı ediyorsunuz? İş fikirleri, kullandığımız Tüm ürünler, sosyal medya mecraları, gelir gider tabloları aklınızdan çıkmıyor mu? Gelin o halde izlemeniz şart olan adımlara beraber bakalım. 

Türkiye’de girişimcilik nihayet vakitlerde iyice belirginleşmeye başladı. Özellikle sosyal medyanın etken bir şekilde kullanılmasıyla beraber girişimcilik hikayeleri arttı. Peki iyi bir girişimci olmak için ne yapmak gerekiyor?

Fikrinizi İyi Belirleyin

Önce düşünün ben bu işi yapabilir miyim, sonra maliyeti çıkarın ve sonra rakipleri incelemeye başlayın. Ve en ehemmiyetlisi Amel fikrinizi iyi özümseyip en iyi şekilde anlatmayı bilin. Karmaşıklıktan Irak, anlattığınızda Derhal anlaşılabilir olmalı. İşinizi anlatırken nelere dikkat faktörüz gerektiğini önceden anlatmıştık. 

Pazar Analizi Yapın

Ürününüzü belirledikten sonra harbiden satabileceğinize iyi karar vermeniz gerekiyor. Pazar analizi yapmak çok Mühim. Hangi ürünü nasıl satarım, kimlere ulaştırırım sorusuna yanıt verdikten sonra henüz güvenilir adımlarla ilerlemiş olursunuz.

Sürdürülebilir Olduğundan güvenilir Olun

İşinizde Mühim olan sürdürülebilir olduğuna güvenilir olmak. İyi bir plan yaptığınız vakit işinizde süreklilik sağlayacaksınız. Şöyle düşünün; bu işe girerken risk aldınız, belki de hayatınızın olağan durumundan vazgeçtiniz ve kendinizi bu tasarıya adadınız. Başarısız olmanıza lazım yok yalnızca iyi araştırma ve plan yapın Kafi.

Workshop Etkinliklerine Katılın

Bu işi sizden Evvel biri yaptı ve başarılı oldu. sebep onun fikirlerinden örnekler çıkarıp bizzat planınıza adapte etmeyesiniz? Workshop etkinlikleri tam da bunun için. Girişimcilik hikayelerinin sıkça bahsedildiği bu etkinliklerde Yepyeni bir Düşünce dahi elde edebilirsiniz. özdeş vakitte başarılı bir girişimci ile diyalog halinde olmanız sana büyük yarar sağlayacaktır. 

Bunun yanı Dizi okuyabildiğiniz kadar okuyun. Mutlaka bilgilerden fayadalanın.

Bildiğiniz İşi Yapın

Örneğin el becereniz ve tasarımcı yönünüz Güçlü. Ve bir karar verdiniz; birikimlerinizle bizzat takılarınızı tasarlayacaksınız. Evvela bildiğiniz işi yapmak sana itimat verecek. Ayrı olarak burada sağladığınız başarıyla belki başka sektörlere dahi atılım yapabilirsiniz. Çünkü hem ilk tecrübenizi bildiğiniz alana aktaracak hatta burada başarılı olarak kendinize itimat sağlayacaksınız.

Ortaklarınızı İyi Seçin

Her vakit akıllarda şu sual geliyor, “Arkadaşımla Amel yapsam nasıl olur?” gerçekte şuna yanıt vermeniz sizin için henüz iyi olacak. “Arkadaşımla Amel yaparsam aramız bozulur mu?”Eğer arkadaşınız da sizin gibi hevesliyse ve bu ticari işlere aklı yatkınsa Mesele olmaz. Hem güvendiğiniz biriyle yola çıkmak sizi henüz huzurlu hissettirecek. Tabii ki yalnızca arkadaşınızla Amel yapmanız gerekmiyor. fakat Gene de en azından karakterini bildiğiniz bir kişiyle girişim yapmak sizi başarılı kılacak.

Hukuki Ve Mali Konulara Dikkat Edin

Siz artık vergisini veren bir girişimcisiniz. Bunun için bir işletme açacaksınız öncelikle hukuki konuları iyi bilmeniz gerekiyor. İş yeri açmadan Evvel markanızı oluşturmanız gerekiyor. Marka oluşturduktan sonra bir yeri kiralamanız ve oranın işletme olduğunu belirtmeniz. Bunun için ise hukuki ve mali konular sana Muavin olacak. Yeri istikbal yanınızda belki 10 kişiyi çalıştıracaksınız. O yüzden Esas konuları bilmek sizin yararınıza, bizden söylemesi.

Sermayenizi İyi Kullanın

Kendinize değin olan sermayeyi maksimum nasıl iyi bir şekilde kullanırım sorusuna yanıt vermeniz gerekiyor. Diyelim sermayeniz Mevcut, girişim yapmaya kararlısınız fakat Tüm paranızı bir anda harcamak sizi zor vaziyette bırakacak. Bunun için de profesyonel birinden yardım almanız Koşul.

Pes Etmeyin

Evet bizzat işinizi yapıyorsunuz, deyim yerindeyse artık dükkan sizin ve türlü zorluklarla karşılaşıyorsunuz. Onun için şunu düşünün, “Ben bu Amel için çok bekledim, hayallerimi gerçekleştirdim şimdi pes etmek istemiyorum” Aklınıza Derhal şu gelsin; bir önceki işiniz. Hiç mi zorlukla karşılaşmadınız, hiç mi yanılgı yapmadınız? En az 10 yanılgı yapmışsınızdır. Peki o işten Derhal ayrıldınız mı? Hayır henüz Çok mücadele ettiniz. Peki şimdi siz bizzat işinizden vazgeçerseniz hayallerinize haksızlık etmiş olmaz mısınız?

Bir Sonraki Adımı İyi Düşünün

Siz artık bir işletmecisiniz. bizzat hayatınızı bu istikamette ilerletiyorsunuz ve duygularınızı işe karıştırmayın, buna destur vermeyin. Her vakit o anne değil bir sonraki adımın sana neler getireceğini düşünün. Önceden yapacağınız her atılım sizi başarıya henüz Çok yaklaştıracak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir