Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak

Gün geçmiyor ki pazara Yepyeni bir mobil aygıt girmesin. nihayet yıllarda mobil uygulama geliştirmek hiç olmadığı kadar karlı bir Amel haline gelmiştir ve Daimi yükseliş halindedir. Bundan beş yıl öncesine kadar uygulama geliştiricilerinin işletim sistemi seçenekleri sınırlıydı bu yüzden yalnızca Windows Mobile, BlackBerry ve Apple vardı. Ancak bugün Yepyeni mobil platformların ve ayrımlı versiyonların artmasıyla çapraz platform biçimlendirmeli uygulama konseptleri epey popüler oldu ve mobil uygulama geliştirme alanı Nakit kazanmak isteyen geliştiriciler için keşfedilmeyi bekleyen bir hazine oldu.

Son derece karlı bir iş

Apple App Store ( Apple Uygulama Mağazası) , the Google Android Market, RIM’s App World ( RIM Uygulama Dünyası ) ve Nokia Ovi Store gibi büyük uygulama mağazalarının hepsi nihayet birkaç senedir milyarlarca dolarlık kar elde ediyor. Mobil uygulamalar reklam yapmanın, ürünler ve hizmetler satmanın ve sosyal bilgi paylaşımını arttırmanın en basit ve en iyi yollarından biri olmuştur.

Mobil uygulama geliştirme pazarı epey geniştir ve bu beklenti doğrultusunda başarılı olmak isteyen uygulama geliştiriciler ve şirketler küçük bir başlangıç yatırımıyla süper fırsatlar yakalayabilir. Angry Birds muazzam bir başarı yakalayan en iyi oyun uygulamalarından biridir. Başarılı olan Diğer uygulamalar olsa da Angry Birds en çok satan uygulamalar arasında girmiştir ve yaratıcısı Rovio’ya maksimum miktarda gelir kazandırmıştır.

Mobil uygulamaların başarısının gizli formülü

Kullanıcılar tarafından milyonlarca kez indirilen ve popüler olan binlerce uygulama vardır. Ancak bunlardan yalnızca birkaç tanesi büyük oyuncular gibi büyük gelir elde eder. Bunun arkasındaki harbi sebep şirketlerdeki sezgi eksikliğidir.

Angry Birds örneğine yeniden dönecek olursak Rovio uygulamanın parasız versiyonunu Android markette piyasaya sürmüştür. Bu versiyonda reklam çubuğu vardır ve gelirin temel kaynağı budur. Bugün şirket uygulama satışından çok reklamlardan Nakit kazanmaktadır.

Tabii ki uygulamanın başarısı kullanan insan sayısına ve özdeş vakitte uygulama için harcanan vakte bağlıdır. Rovio uygulama geliştirme tecrübeyi olan ve oturmuş bir şirkettir. Geliştirme ekibi mobil kullanıcıları çekecek ve uygulamayı tekrar tekrar kullanmalarını sağlayacak bir oyun geliştirmeye odaklanmıştı. Şirket uygulamayı düzenli olarak güncelledi ve özdeş vakitte güncellemelerin parasız versiyonlarını yayınladı. Angry Birds kolay bir mobil uygulamadan fazlasıdır. Angry Birds dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan bir markadır.

Mobil sosyal paylaşımı avantaj olarak kullanmak

Uygulama pazarında başarıyı yakalamanın en iyi yollarından biri mobil sosyal uygulamalar geliştirmektir. Uygulama geliştiricilerin biraz daha fazla çaba göstererek geliştirdiği bu uygulamalar kullanıcıları arkadaşlarıyla online olarak bilgi paylaşmaya teşvik eder. Facebook ve Twitter gibi mobil hizmetler bu tür uygulamaların en iyi örneklerindendir.

Sosyal uygulamalar geliştirdiğinizde büyük paralar kazanamayabilirsiniz. Ancak uygulama içi satın almalar eklemeniz daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olacaktır. Mobil sosyal oyunlara dikkat çeken geliştiriciler kullanıcılara az bir ücret karşılığında oyunların tamamen reklamsız versiyonlarını sunarak para kazanabilirler. Belirli oyunlar küçük paralar karşılığında kullanıcıları sanal para veya geliştirilmiş oyun temaları satın almaya teşvik ederek de para kazanırlar. Bu teknik etkilidir ancak uygulama geliştiricinin zaman ve çaba harcamasını gerektirir.

Mobil markalar ve taşıyıcılarla ortak olmak

Uygulama geliştiricilerin ve şirketlerin birçoğu uygulamaları piyasaya sürmek için mobil markalar ve taşıyıcılarla ortak olur. esna doğru bir şekilde planlanırsa iki yan için de kazan kazan vaziyeti olur. Bununla beraber uygulama geliştirici gelirin Ufak bir bölümünü alırken mobil aygıt markası veya taşıyıcı karın büyük bölümüne sahip olur.

Ayrı olarak markaların veya taşıyıcıların her birinin bizzat şartları vardır. Bu da geliştiricinin yaratıcılığını frenlemesine sebep olur. Tüm bunlara Karşın çalışmalarını işaret etmek ve pazarda ayrım edilmek isteyen Yepyeni geliştiriciler için mobil uygulamalar epey iyi bir fırsattır.

İnternetten Nakit kazanmak istiyorum diyenlere Hususi internetten Nakit kazanma yollarını ve fırsatlarını paylaşmaya sürek edeceğiz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir