Neden Girişimci Olmalısınız

1. Yeterli zaman bulabilirsiniz

Belki vaktiniz kısıtlıdır fakat zamanınızı nasıl kullanacağınıza siz karar vereceksiniz. Yerin altında sıkışıp kalsanız ve yalnızca 24 saatlik oksijeniniz kalsa Twitter’a girmez, arkadaşlarınızla chatleşmez Veyahut televizyon karşısında vakit öldürmezdiniz, muhtemelen kurtulmak için toprağı kazardınız.

Hayalinizdeki Amel sizin için yaşamsal bir Ehemmiyet taşıyorsa aciliyet sıralamasında birinci sıraya koyarsınız. Bu sayede işinizi kurmak için vakit yaratabilirsiniz. sana Lüzumlu olan vakti yaratmak o işi ne kadar istediğinize bağlıdır.

2.Cesaretlisiniz.

Bütün girişimciler korkar fakat önünüzde bir seçeneğiniz Mevcut. Ya korkup vazgeçersiniz Veyahut korkuyu muvaffak olmak için tabanca olarak kullanırsınız. Elinizde olana şükretmek adına ömrünüzün sonuna kadar sevmediğiniz bir işte çalışmaktan korkmalı ve hayallerinizden vazgeçmemelisiniz.

3.Gerekli bağlantılara sahipsiniz.

Sosyal medya platformları sayesinde Derhal herkese ulaşmanız mümkündür. gerçekte insanlarla iletişime geçmek şaşırtıcı derecede kolaydır. Belki de başarılarının sırlarından biri de basit ulaşılabilir olmalarıdır. İletişime geçtiğiniz insanlardan bazıları sana Cevap vermeyebilir ama bu muhtemelen sizin hatanız nedeniyledir.

Evvela küçük adımlarla başlayın. Büyük bir iş ağı oluşturmak vakit ister. Bir anda yükselmeyi beklemeyin. Şunu unutmayın projeleriniz ne ölçüde güçlüyse o denli talep görürsünüz. İnsanlarla iletişime geçmek için kuvvetli bir nedeniniz olmalıdır. Elinizde sağlam şeyler olduğunda sana kimlerin ulaşacağına şaşarsınız.

4. Bilgi ve deneyime sahip olabilirsiniz.

Okula gidin. Kitap okuyun. Arkadaşlarınızla konuşun. Ufak bir işletmede yarı zamanlı bir Amel bulun. Alelade bir işte yarı zamanlı çalışın.

Yapmak istediğiniz işle alakadar birini bulun ve işi öğrenmek için o kişinin yanında staj yapın. Bir şeyleri bilmek tecrübeli olmayı sağlamaz. tecrübe çalışarak kazanılır.

5. Risk almaktan korkmuyorsunuz.

Hayatta ne yapıyor olursanız olun her vakit bir risk olacaktır. Risk almadan başarı kazanılmaz. ağırbaşlı bir şekilde işinizin üzerine eğildiğinizde meydana gelen aksaklık, yanılgı ve başarısızlıkların üstesinden gelebilir,  işinizde tecrübe kazandıkça henüz kuvvetli ve akıllı hamleler yaparak gelecekteki başarınıza hazırlanabilirsiniz.

Başarılı girişimcilerin öykülerini okuyun. Sizde olmayan şeylere (fikir, Kabiliyet, motivasyon, beceri, yaratıcılık gibi) sahip olduklarını düşünmek kolaydır.

Hayır! Başarılarının kaçınılmaz olduğu ancak bir şeyleri başarmalarının hemen peşinden söylenebilir. Başarı garantisi yoktur. Hiçbir başarılı girişimci henüz Evvel başarılı olacağını bilemezdi. Bu sizi korkutuyor mu? Korkutmamalı. gerçekte bilmemek özgürleştiricidir. Güçlendiricidir. Her başarılı girişimci bir noktada aynaya bakıp şöyle demiştir. “Bir sürü insan başarılı oldu. Ben de başaracağım.” Girişimciler kendilerine inanırlar. Siz de inanmalısınız. Özellikle azimle çok çalışmaya hazırsanız.

6. Çok zor değil.

Uzun yolculuklar zordur. Bunun için küçük adımlarla ilerlemek gerekir. Tüm günü kanepede oturarak geçiren birinin birden maraton koşmak istediğini düş, imaj edelim. Bu harbiden zordur ama bugün yerinden kalkıp birkaç kilometre koşabilir.

Diyelim ki bir Amel kurmak istiyorsunuz. Bunun için ilk olarak Büro bakmaya başlayabilir Veyahut Amel tasarınız üzerinde çalışabilirsiniz. Bir toptancı ile konuşabilir veya bir us hocasından tavsiye alabilirsiniz. rastgele zor bir görevi bir gecede başarmanız olası değildir ama küçük de olsa bir ismim atarsanız hedefinize doğru bir ismim henüz yaklaşmış olursunuz. Yolunuzun ne kadar uzun olduğunu ve yol süresince ne gibi fedakârlıklarda bulunmanız gerektiğini düşünürseniz katiyen başlayamazsınız. Bunun adına hedefinize yaklaşmanızı sağlayacak küçük da olsa bir şeyler yapın hemen peşinden hedefinize doğru ağır adımlarla ilerlemeye sürek edin. Elinizden gelen ancak bu olabilir.

7. Başarısız olsanız bile kendinizle gurur duyarsınız.

Bazıları insanların talihsizlikleri hakkında konuşmayı sevdiği için toplumda başarısız olmak utanç verici olabilir. Böyle kişiler hayatları süresince kabuklarını kırmaya cesaret edemediklerinden bizzat yollarını çizmek için uğraşanları çekemezler. Onları kafanıza takmayın. Halbuki kimi insanlar hedefinize giden yolda emek verdiğiniz için sana hürmet duyarlar. Sizi kendilerine benzettiklerinden sizi süreçler ve başarılı olmanız ile alakadar sizi teşvik ederler. tecrübe etmek, başarısız olmak ve tekrar tecrübe etmek nasıl bir şey bilirler bu yüzden onlar da sizin gibi hayallerinin peşinden gitmişlerdir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir