Para Kazandıran Online Oyunlar

şayet oyun oynayarak hayatınızı kazanabilseydiniz, bunu yapar mıydınız? Bu netlikle olası ve Çehre binlerce insan bunu her Sene gerçekleştiriyor. Ancak seçenekleriniz pek çok sınırlı ve tahmin ettiğiniz kadar da eğlenceli olmayabilir. Ancak Gene de ilgileniyorsanız, okumaya sürek edin.

Başlamadan Evvel bilgisayar oyunlarındaki direk ve bilvasıta gelir arasındaki bir ayrımdan söz etmek istiyorum. bilvasıta gelir belirli bir oyundan elde edilmeyen ancak rastgele bir oyuna iç edilebilecek yayın, blog ve test gibi oyun dışı aktiviteleri içermektedir. direk gelir ise belirli bir oyuna bağlı bir gelir türüdür.

Bu yazımız direk gelir üzerinedir. İşte harbi Nakit transferlerinin direk oyunun anne özelliklerinden biri olduğu ve bir oyun sezonunda cebinize birkaç bin lira koymanızı olanaklı kılacak bazı oyunlar:

Team Fortress 2 & Dota 2

Team Fortress 2 (TF2) gelir için “kozmetik eşya pazarı” yaklaşımına öncülük etmesi yerine seçilen Valve oyunlarından birisidir. Pazarın kendisi Yepyeni bir şey değildir ancak Valve firmasının bu pazarı Denetim etme stratejisi netlikle oyunun bu denli başarılı olmasının sebebidir.

Kısaca söz etmek gerekirse kozmetik eşyalar sizi ayrımlı gösterir. Bazıları diğerlerinden henüz hoş bir görünüme sahiptir. kimi eşyalar o kadar havalıdır ki, kimi oyuncular bu eşyaları ele geçirmek için harbi Nakit ödemeyi kabul ederler. çünkü eşya takasına odaklanarak, sahip olduğunuz şeyleri Diğer oyuncuların paraları ile takas edebilirsiniz. Buna Valve tarafından destur verilmekte ve hem de bu vaziyet teşvik edilmektedir.

Ancak dahası da Mevcut. Bu yılın başlarında Valve, TF2’de bulunan eşyaların %90’ının gerçekte oyuncular tarafından yaratıldığını açıkladı. Oyundaki Item Workshop özelliği sayesinde kullanıcılar topluluk tarafından onaylanmak üzere modeller ve fikirler ortaya atabiliyor. Başarılı olanlar TF2 mağazasında satılıyor ve yaratıcılar kar üzerinden bir Hisse alıyor.

Second Life

Second Life, takriben 10 Sene Evvel piyasaya sürülen benzersiz bir sosyal MMORPG oyunudur. Sitenin 2 milyona yakın mensubu Mevcut. Kendinize bir avatar seçerek (üç boyutlu karakater) oyuna giriş yapıyorsunuz. Second Life’ın harbi Nakit kazanabileceğiniz oyuncu merkezli bir ekonomisi yer alıyor. Her şey oyun Nakit birimi olan Linden Dolarları üzerinden işliyor. Oyunda emlak alıp satabileceğiniz gibi içerik, Elbise, gadget yaratıp da satabiliyorsunuz. Oyunda Ayrı olarak toplantı ve Faaliyet düzenleme ve bunlara hane sahipliği yapma, Muhtelif şovlar, rock konserleri ve dinlenek yapma gibi çok sayıda tercih sizi bekliyor. örneğin oyunda, bir mağazanın önünde oturup mağazaya alıcı çekerek bile Nakit kazanma şansınız yer alıyor.

Anshe Chungthe adlı şahıs, oyunda milyoner olan ilk kişidir ve işin henüz hoş yanı bu paraların harbi paraya çevrilebilmesidir. Şimdiye kadar bu oyuncunun hesabında, 250 milyon Linden birikmiş. harbi hayattaysa bu Nakit, 1 milyon dolara tekabül ediyor.

kimi oyuncular vakitlerinden tasarruf etmek için harbi Nakit karşılığında oyun parası satın almaktadır. çünkü Çok oyun paralarınızı harbi Nakit karşılığında LindeX Currency Exchange platformunda satabiliyorsunuz. Fiyatlar arza ve Öğrenci göre değişkenlik gösteriyor ancak 90 oyun parasının takriben 1 TL’ye bedel geldiğini söyleyebiliriz. Biraz zaman ayırıp sabır gösterirseniz bu oyun üzerinden hoş paralar kazanabilirsiniz.

Entropia Universe

Second Life ile özdeş kefede olan bir Diğer MMORPG oyun henüz yer alıyor. henüz önceki ismi Project Entropia, Yepyeni ismi Entropia Universe olan bu oyun da, harbi Nakit ile yönetilen bir ekonomiye sahip. Bu oyun tamamiyle sosyal dünyaya odaklanmış değil bu yüzden avlanma, görevler veya el sanatları gibi harbi oyun öğeleri bulunmaktadır. Bu yüzden Second Life oyununa kıyasla henüz geleneksel bir MMORPG oyunudur diyebiliriz.

Oyundaki Nakit birimine Project Entropia Dollars (PED) deniyor ve her 3 PED takriben 1 TL ediyor. Entropia Universe konusunda Alaka çekici şey ise PED Nakit birimleriniz direk banka hesabınıza çekilebiliniyor ve rastgele bir aracıya ihtiyacınız da yok. harbiden de Entropia Universe ekonomisi harbi paraya direk bağımlı olan bir oyundur.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir