Sıfırdan Başlayıp Varlıklı Olma ve Varlıklı Kalma Tavsiyeleri

Ortalama bir dünyanın ortalama maaşla yaşayan üyeleri olarak hepimiz içten içe 7 haneliler kulübüne katılmayı arzu ederiz. Düşünsenize, kim zengin olmayı hayal etmez ki? Peki ya istediğiniz an çalışmayı bırakıp kendinizi sonrasında asla suçlu hissetmeyeceğiniz bir alışveriş çılgınlığına kaptırmaya ya da ve sonu gelmez tatillere çıkmaya ne dersiniz?

Harika bir fikir olduğunu söylediğinizi duyar gibiyiz ancak bilmelisiniz ki çoğu zengin insan bu tarz şeylere zaman ayırmaz ki bu da servetlerini nasıl daha da büyütüp kalıcı hale getirebildiklerinin en net göstergesidir. Varlıklı bir kişinin banka hesabını dahi çabucak eritebilecek nitelikteki dikkatsiz harcamalarla dolu bir hayat yaşamak ile uzun vadeli bir finansal bağımsızlık ve servet için yaşamak arasında ciddi bir fark vardır.

Kendi servetini yaratmayı başarmış zenginler herkesten daha akıllı ya da daha üstün olmak zorunda değildir elbet, ancak kendilerinin ilerleme kaydetme ve bu ilerlemenin sürekliliğini sağlama konusunda bizlere de yardımcı olacak bir dizi önemli prensipte uzmanlaştıkları bir gerçektir. En önemlisi de şu ki onlar servet oluşturmayı öğrenilebilir bir beceri olarak görürler – bu sizin de bu beceriyi edinebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Yani sizler de orta seviye hayatınızı ultra zenginlerin safına taşımak istiyorsanız, bir an evvel yazımızda yer vereceğimiz alışkanlıkları edinmeye odaklanmalı ve yaşam tarzınızı değiştirmeyi denemelisiniz. Böylece gerçek bir finansal özgürlüğün nasıl hissettireceğini de anlamış olursunuz.

1. Finansal büyüme odaklı bir zihniyete sahip olun.

Varlıklı insanlar, Amel hayatına ilişkin Düşünce üretmek ve Nakit kazanmanın ayrımlı yollarını bulmak ile alakadar akılalmaz yaratıcıdırlar. Ultra-başarılı insanlar ise herkesten ayrımlı olduklarını gözler önüne serebilen kişilerdir, bu yüzden parayı nasıl algıladığınızı değiştirebilecek ve en karlı fırsatları görmeye odaklanmanızı sağlayacak bir finansal büyüme zihniyetinden beslenirler.

Bu zihniyet başarılı ve Varlıklı insanların her daim üzerinde çalışabilecekleri çok henüz büyük ve çok henüz iyi projelerin varlığına başka bir deyişle henüz Çok Nakit kazanılabileceklerine inanmalarına Muavin olur. Başarılı ve Varlıklı insanlar Yepyeni fikirler keşfetmeye Aleni olurlar. Her daim bir şeyleri değiştirebileceklerine veya olayları Müspet bir biçimde sonuçlandırma yeteneğine sahip olduklarına inanırlar.

2. Başarılı insanlarla iletişim kurun.

Zengin insanlar, etraflarını kendileri gibi başarılı insanlarla kuşatmanın önemini çok iyi bilirler. Bu nedenle de en az kendileri kadar zengin ancak özdeş vakitte ihtiraslı, kabiliyetli ve en ehemmiyetlisi de çılgınca başarılı olma potansiyeline sahip insanlarla iletişim kurmak için vakit harcarlar. hem de sırf kendileri ile benzer düşünceleri paylaşmakta olan başka insanları tanımak Veyahut Enteresan birileri ile kahve içme şansına sahip olmak yerine her ay konferanslara, etkinliklere Veyahut toplantılara katılırlar.

Bu, akıllıca harcanmış bir zamandır, bu sayede hem zihnen başarıya odaklanabilir hem de taptaze ve düşündürücü fikirleri olan Yepyeni insanlarla tanışma imkanı bulmuş olurlar. Bu yaklaşım özdeş vakitte zengin kişilerin bağlantılarını artırmalarına ve telefon rehberlerini potansiyel olarak kendilerine Muavin olabilecek alakadar ve etkili insanlarla doldurmalarına da Muavin olur (aynı vaziyet tam tersi şekilde de gerçekleşebilir).

3. Konfor alanınızın dışına çıkın.

Varlıklı insanlar özdeş vakitte başarılı da olurlar bu yüzden başarının az biraz huzursuzluğu beraberinde getireceğini bilirler. harbi bir sıçrama yapmanın Biricik yolunun sınırları zorlamak olduğunu da. Varlıklı olmak istiyorsanız, beyninizdeki yaratıcılık kıvılcımını ateşlemeniz, benzersiz Amel fikirleri edinmeniz ve hemen peşinden bütün tereddütleri bir kenara bırakıp bu Yepyeni işe girişmek için kollarınızı sıvamanız gerekecektir.

9-5 çalıştığınız işinizin güvenli kollarında kalmayı seçtiğiniz müddetçe zenginlik veya başarıya ulaşmanız olası değildir. Böyle bir hayata ancak içinizdeki güce başka bir deyişle potansiyelinize güvenerek Veyahut en büyük hayalinizin peşinden gittikçe erişebilirsiniz. İş dünyasının başarıyı yakalamış bütün liderleri, vizyon sahipleri ve oyun kurucular nihai başarıya erişmek için konfor alanlarının ötesine geçmiş kişilerdir. Tarihe geçecek insanlar korkularıyla yüzleşme ve bilinmeyene ismim atma cesaretine sahip olanlar arasından çıkar.

4. Birden fazla gelir akışı oluşturun.

Ne kadar çok paraya sahip olursanız henüz fazlasını kazanmanız o denli basit olacaktır. henüz çok Nakit kazanmanın en basit ve en hızlı yolu ise çoklu gelir akışına sahip olmaktır. Bu şekilde her daim akmaya sürek edecek bir Nakit kaynağınız olur ve elde ettiğiniz bu Çok geliri Yepyeni gelir akışlarınız için yatırım yapmak amacıyla da kullanabilirsiniz. Özetle bu nesne zenginlerin zengin kalmasının birincil koşuludur.

İki Esas gelir türü vardır: Kazandığınız Nakit için çalıştığınız etken gelir ve kazandığınız miktarın çalıştığınız saat sayısına direk bağlı olmadığı edilgen gelir. edilgen gelir, kira getirisine sahip mülkleri, temettü stoklarını, endeks fonlarını, yazacağınız bir kitaptan veya yaratacağınız bir uygulamadan elde edeceğiniz bütün gelirleri içerir ki bunların hepsi sana satış veya telif fiyatı kaynaklı sabit bir gelir akışı sağlayacaktır.

5. Yatırım yapın.

Zengin insanlar Nakit için çalışmaz, paralarını kendileri için çalıştırırlar. Yatırımın gelirlerini henüz da büyütmenin anahtarı olduğunu bilirler. istikbal Fena günler için Nakit depo etmek ehemmiyetlidir, Ayrı olarak yapacağınız yatırımlar zengin olmanıza Muavin olma ile alakadar da ağır bir mesuliyet üstlenecektir.Tasarruf, paranızı Arka almak isteyeceğiniz güne kadar onu güvenli bir yerde saklamanız mananına gelir, ancak çoğu tasarruf hesabı yüksek bir nema geliri kazandırmaz, bu nedenle de nema hesaplarına yatıracağınız bu Nakit yığını temelde durağan kalır ve  bireysel eklemelerinizin ötesinde bir büyüme gerçekleşmez.  Ancak akıllıca yapılmış yatırımlar sana sonrasın da yeniden yatırım yapabileceğiniz sağlam bir gelir sağlayacaktır. Yatırım yaparken şu gerçeği unutmamalısınız: Bir şeye yatırım yaptığınız vakit beraberinde bir miktar rizikosu de kabul etmiş olursunuz, başka bir deyişle kaybetmeyi hücre aldığınız miktarın çok henüz fazlası ile yatırım yapmayı aklınızdan bile geçirmeyin.

6. Hesaplanmış riskler alın.

Zenginler büyük finansal kararlar Laf konusu olduğunda katiyen kumar oynamaz; rizikosu azaltmak için ellerinden geleni yaparlar. Lüzumlu araştırma ve analizleri yapar ve bu sayede hangi seçeneklerin kariyer hedefleri veya finansal ihtiyaçlarına en Müsait olduğunu belirlerler. Durumun artıları ve eksilerini iyice ölçüp biçer, sonrasında ise sadece hesaplanmış riskleri alırlar.

Finansal kararlarını kendilerine “Bu kararım beni asıl hedefime henüz da yaklaştırır mı?” diye sorarak almayı seçenek ederler. harbiden de onlara yarar sağlayamayacak abuk sabuk risklerden kaçınır ve Nakit Laf konusu olduğunda hiçbir vakit düşüncesizce bir tavır sergilemezler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir